MEIST

MEIE PARTNERID

Kas on küsimusi? Helistage meile!

 +(372) 588 05 208

Administraatori telefon

13 september 2015

Sügis ja talv – parim aeg retinoolil (A-vitamiin) põhineva noorendava hoolduse kuuri proovimiseks või kordamiseks.

Retinool, demonstreerinud oma kõrgeimat aktiivsust võitluses kõikide naha vananemise ilmingutega (prinkuse kadumine, kortsud, pigmentatsioon), on nahaarstide poolt õigusega tunnistatud üheks efektiivseimaks komponendiks vanusega võitlevates hooldussarjades.

 

Retinool või A-vitamiin on teatavasti rasvlahustuv vitamiin, mida vajame nägemiseks, naha ja juuste terviseks, immuunsüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks ja luude kasvuks. Samuti on see looduslik antioksüdant ja niisutaja. Tihti annavad katkevad juuksed, lõhenevad küüned ning nahale ja huulte nurkadesse tekkivad lõhed tunnistust selle vitamiini puudusest. Kõige rohkem leidub A-vitamiini maksas, kalarasvas, munakollases ja samuti taimses toidus – rohelistes ja kollastes köögi- ja puuviljades, mõnedes kaunviljades.

 

Kuidas paraneb naha seisukord pärast retinooli kasutamist?

Kortsud muutuvad silmanähtavalt siledamaks – nii peened kui sügavamad;

Pigmendilaigud muutuvad heledamaks ja jume ühtlustub tänu retinooli võimele reguleerida melanotsüüdi aktiivsust;

Naha tekstuur muutub siledamaks ja ühtlasemaks, poorid vähemmärgatavaks, nahk siledamaks selle komponendi uuendava omaduse tõttu (stimuleerib epidermaalsete keratinotsüütide proliferatsiooni).

Nahk muutub elastsemaks, kuna retinool on ainus aktiivne komponent, mis mõjutab kollageeni 3 suunal: taastab selle kahjustunud kiude, stimuleerib uute tootmist ja kaitseb neid kollagenaasi alla surudes.

 

Mida peab enne retinooli kasutamist teadma?

Retinool suurendab naha tundlikkust ja valgustundlikkust, mistõttu on see soovitatav pigem öise hooldusvahendina ning samal ajal on päeval vajalik kõrgema kaitsetasemega kreem. Retinooli sisaldava toote kasutamisega tasub alustada sügisel, mil päikese aktiivsus on madalam, ning seejärel teha kevadeks ja suveks paus. Retinooli õige järjepideva kasutamise korral koos teiste hooldusvahenditega, mis sisaldavad peptiide, C-vitamiini, hüaluroonhapet, on tulemust näha juba pärast 2 kasutamise kuud.

 

Kuidas tuleb retinooli sisaldavaid tooteid õigesti kasutada, et saavutada maksimaalne efektiivsus?

Viimase põlvkonna kosmeetikatooted sisaldavad reeglina mikrokapsuleeritud puhast retinooli, mis vabaneb kontakteerudes nahaga ja transpordib epidermise sügavatesse kihtidesse A-vitamiini optimaalsed doosid.

 

Suurem osa Euroopa nahaarstidest ja nahale spetsialiseerunud farmatseutidest soovitavad retinooli noorenduskuuri alustada selle väikeste kogustega (0,50% — 0,1%) või siis kasutada retiinhappe eelkäijat retiinaldehüüdi sisaldavaid tooted, sest viimane sobib ka tundlikule allergilistele reaktsioonidele kalduvale nahale.

Öises hoolduses tasub retinooli sisaldavaid kreeme kasutada 3 korda nädalas. Samas võib retinooli kasutada ka iga päev intensiivse teraapiana – väiksemates kogustes 2 kuu jooksul, seejärel efekti säilitamiseks 2-3 korda nädalas.

Toode kantakse korralikult puhastatud kuivale nahale. Esimestel kasutuskordadel on võimalik kerge kipitustunne, kuni nahk järk-järgult harjub.

 

Milliste toodetega tasub retinooli kombineerida, et saavutada noorenenud sile nahk?

Väga oluline on meeles pidada, et retinool on hüdroskoopne ehk suudab nahka dehüdreerida, mistõttu tuleb selle kasutamist kombineerida niiskust hoidvate hüaluroonhappe või glükonolaktooni poolest rikaste toodetega. Nende kasutamine peab kuuluma igapäevasesse hommikuhooldusesse ning vähemalt kord nädalas tuleb nahale kanda sügavalt niisutav mask.

Tänu oma uuendavale võimele sobib retinool täiuslikult sellega sobivate toodete aktiivsete komponentide omastamiseks. Parimaid tulemusi on märgata selle kombineerimisel C-vitamiiniga ehk siis ööseks retinool ja hommikul C-vitamiin. Paljud kosmetoloogid soovitavad retinooli sisaldava kreemi mittekasutamise päevadel kasutada ööseks glükoolhappega tooteid, mis iseenesest on üheks tugevaimaks vananemisvastaseks vahendiks. Sel moel toimub epidermise pealmiste (glükoolhape) ja sügavamate (retinool) kihtide pehme koorumine ja uuenemine.

 

Noorendava igapäevase nahahoolduse näidismudel retinooli kuuriga näeb välja järgmiselt:

 

Hommik: puhastamine + niisutav antioksüdantne vahend C-vitamiiniga + SPFi sisaldav toode.

 

Õhtu: puhastamine + retinooli sisaldav toode (2-3 korda nädalas) + vajadusel täiendav hooldusvahend. Muudel päevadel kasutatakse retinooli asemel glükoolhapet sisaldavat toodet. Sellist hooldust tuleb täiendada sügavalt niisutava maskiga 1-2 korda nädalas.

Liitu uudiskirjaga

Siin, virtuaalmaailmas, hakkame Teie ja Teie tervise eest sama tähelepanelikult hoolitsema kui meie ilusalongis Re-Vita

Saatmine…

Serveril tekkis viga, proovige uuesti

Oleme Teie vormi kätte saanud

Meie asume aadressil: Tartu mnt. 28, Tallinn, 10115

Lahtiolekuaeg: E-L: kokkuleppel | P: suletud