MEIST

MEIE PARTNERID

Kas on küsimusi? Helistage meile!

 +(372) 588 05 208

Administraatori telefon

18 aprill 2016

Kas te teate

päikesekiirtest kõike?

Kevade saabudes püüavad kõik inimesed rohkem aega värskes õhus veeta, nautides ilusat ilma ja kauaoodatud päikest. Päike on aga ultraviolettkiirguse allikas. Väikestes kogustes on see isegi kasulik ja D-vitamiini tootmiseks vajalik. Maailma Terviseorganisatsioon aga hoiatab: UV-kiirgus võib suurtes doosides põhjustada terviseprobleeme (nahavähk, silmakahjustused, immuunsüsteemi nõrgenemine).

 

Nahka mõjutavad UV-kiired jagunevad kaheks: UVA ja UVB.

 

UVB-kiired kahjustavad naha pindmist kihti ehk epidermist.  Just nemad põhjustavad naha punetuse ja päikesepõletust ning samuti mängivad võtmerolli nahavähi arengus. UVB-kiirte intensiivsus muutub vastavalt hooajale, asukohale ja kellaajale: nende suurim arv on tuvastatud kella 10-16 vahel aprillist oktoobrini. UVB-kiired ei tungi läbi klaasi.

 

UVA-kiired tungivad sügavamale nahka kui UVB-kiired. Need kahjustavad sidekudet ja on fotovananemise peamiseks põhjuseks. Viimasele on iseloomulik enneaegsete kortsude, pigmendilaikude ja kapillaaride võrgustike teket näol. UVA-kiired moodustavad 95% maakera pinnale jõudvatest UV-kiirtest. UVA-kiirguse tase on ööpäeva- ja aastaringselt praktiliselt sama intensiivsusega igas geograafilises punktis ning võivad tungida läbi pilvede ja klaasi.

UV-kiirte kahjuliku mõju minimeerimiseks tuleb järgida lihtsaid ettevaatusabinõusid: piirata keskpäevase päikese käes viibimise aega, vältida päikesepõletuste teket, kanda keha katvaid riideid ja päikeseprille, mitte kasutada kunstpäevitust tekitavaid seadmeid ja lampe, kanda rohkelt päikesekaitsekreemi riietega katmata nahapiirkondadele.

 

Kõige enam on UV-kiirgusele vastuvõtlikud:

  • heleda naha, heledate või punaste juuste, helesiniste või pruunide silmadega inimesed, kes saavad kergelt päikesepõletusi;
  • inimesed, kellel on palju sünnimärke või on mingid suuremad atüüpilised sünnimärgid;
  • väikesed lapsed;
  • patsiendid pärast iluoperatsioone või mõnesid kosmetoloogilisi protseduure (laserlihvimine, keemiline koorimine, dermabrasioon, fototeraapia, valgendavad, C-vitamiini või retinoole kasutavad hooldused);
  • patsiendid, kes võtavad fototundlikkust põhjustavaid ravimeid: mõned antibiootikumid (näiteks tetratsikliin, doksitsikliin), ibuprofeen, diureetik furosemiid, retinoidid ja muud.
  • Naha korralikuks kaitseks vähi ja fotovananemise eest peavad kõik inimesed alates vanusest 6 kuud kasutama päikesekaitsekreemi iga päev aastaringselt iga ilmaga (isegi sombuse ilmaga läbib 70-80% UV-kiirtest pilved ja udu).

 

Väga oluline on kasutada päikesekaitsekreemi, mis tagab efektiivse kaitse UVA- ja UVB-kiirte eest. Sellele nõudele vastavad kreemid SPF 15+, millel on märge "laia toimespektriga". Päikesekaitsefaktori (SPF) number näitab, mil määral kaitseb toode UVB-kiirte eest. Märge "lai toimespekter" räägib sellest, et päikesekaitsekreem pakub proportsionaalset kaitset ka UVA-kiirte eest. Mida kõrgem on SPF number, seda suuremat kaitset  pakub vahend ka UVA-kiirte eest.

 

SPF 15 kreem filtreerib 93% UVB-kiirtest, SPF 30 – 97% ja SPF 50 – 98%. Ükski päikesekaitsekreem ei kaitse UV-kiirguse eest 100%.

 

Juhusliku lühiajalise päikesekiirguse puhul võib kaitseks kasutada laia toimespektriga päikesekaitsekreemi SPF 15+. Kui plaanite veeta palju aega päikese käes ning samuti aktiivse puhkuse ja töötamise ajal tuleb kasutada veekindlat laia toimespektriga kreemi SPF 30+.

 

Tuleb meeles pidada, et kõik päikesekaitsekreemid tuleb nahale kanda 30 minutit enne päikese kätte minekut, et aktiivsed koostisosad imenduks nahka ja hakkaks mõjuma. Lisaks sellele tuleb päikesekaitsekreemi nahale uuesti kanda iga 2 tunni tagant või kohe pärast ujumist, samuti kui olete tugevalt higistanud või pühkisite keha froteerätikuga. Selleks, et tagada usaldusväärne kaitse UV-kiirte eest, tuleb nahale kanda palju kreemi – umbes kaks supilusikatäit kreemi, et katta kogu keha.

Päike on elu vältimatu ja meeldiv osa, mistõttu  peab laia toimespektriga päikesekaitsekreemi SPF 15+ (SPF 30+ pikaajalise õues viibimise jaoks või kui kuulute riskirühma) kasutamine muutuma tervisliku eluviisi lahutamatuks osaks. Järgides neid soovitusi võib nahavähi tekkimise riski vähendada ja aidata teie nahal olla noor ja ilus võimalikult kaua.

Ärge unustage

SPF kaitset!

Me soovitame:

HydroPeptide Solar Defense SPF30

 

See troopilise aroomiga kerge päevakreem kohandab oma värvuse teie oma loomuliku nahatooniga, tagades laitmatu ja individuaalse katte. Roheline tee ja asai marjad, põletikuvastased komponendid ja superoksiidid hoiavad ära päevaste oksüdatiivsete tegurite toime teie nahale. Naitsiin ja aaloe annavad kreemile niisutavad ja rahustavad omadused, aga kalganirohu juur vähendab rasunäärmete aktiivsust, tagades puhta, mitteläikiva näovärvi..

Medik8 Hydr8 Day 360 SPF30

 

Intensiivse niisutava ja noorendava efekti ning niisutava tootevalemiga kerge prokollageen igapäevaseks kasutamiseks. Kreem kaitseb nahka UV-kiirte eest, teeb selle matjaks ja elastseks. Niisutab, on antioksüdantsete omadustega.

Ideaalne meigialus.

ATOPALM BB CREAM SPF 20

 

Ühendab niisutava ja tooniva kreemi funktsioonid, parandab näovärvi, ühtlustab tooni, tagab kaitse UV-kiirte eest ja aitab ära hoida päikesepõletused ning naha enneaegse vananemise. E-vitamiin ja täiendavad antioksüdandid hoolitsevad säästvalt naha eest, seda niisutades ja pehmendades. Tänu kergele tekstuurile imendub kreem momentaalselt, jättes piisavalt niisutatud naha tunde.

Sobib isegi väga tundlikule või allergilisele nahale!

Zeroid Derma-Newal SPF50+

 

Tagab heledale, kuivale ja päikese suhtes ülitundlikule nahale väga kõrge kaitsetaseme kogu ultraviolettkiirguse spektri eest. Kreemi koostisesse kuulub unikaalne niisutav kompleks, samuti ei sisalda kreem silikoone ega parabeene. On maheda toimega, ei ärrita õrna nahka. On õrna tekstuuriga, tänu millele tekitab pealekandmisel meeldivaid tundeid ja imendub kiiresti, seejuures nähtavaid jälgi jätmata. Vahendi koostisesse kuuluvad komponendid rahustavad ja pehmendavad nahka, hoiavad ära fotovananemise.

Liitu uudiskirjaga

Siin, virtuaalmaailmas, hakkame Teie ja Teie tervise eest sama tähelepanelikult hoolitsema kui meie ilusalongis Re-Vita

Saatmine…

Serveril tekkis viga, proovige uuesti

Oleme Teie vormi kätte saanud

Meie asume aadressil: Tartu mnt. 28, Tallinn, 10115

Lahtiolekuaeg: E-L: kokkuleppel | P: suletud